ÇHC/Türk Sanayi Bölgesi

17 Şubat 2012 Cuma

TOBB’ dan alınan yazıda, 13 Ocak 2012 tarihinde, kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla Urumçi'de "Türk Sanayi Bölgesi" kurulmasına ilişkin bir hazırlık toplantısı gerçekleştirildiği belirtilmiştir.


Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çin'e yapılması muhtemel ziyaret öncesinde, ilgilenen firmaların ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Urumçi Bölgesine bir ziyaret yapılması ve yerinde tespit yapılmasının faydalı olacağı ifade edilmiştir.

 

Bu çerçevede, bölgeye yatırım konusu ile ilgilenen gerçek ve tüzel kişilerin katılımıyla yapılması tasarlanan iki günlük teknik ziyaretin 27 Şubat - 2 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmiştir.

 

Ekonomi Bakanlığı tarafından vize konusu dahil olmak üzere gerekli hazırlıkların yapılabilmesini teminen, ziyarete katılmak isteyen firmalarımızın nihai katılım bildirimlerini, 20 Şubat 2012 tarihine kadar, Ekonomi Bakanlığına e-posta yoluyla (asya@ekonomi.gov.tr) bildirmeleri gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002