İtalya Yatırım Talepleri

20 Nisan 2011 Çarşamba

İtalya’dan ülkemize yönelik olarak ekonomik ilişki kurma taleplerinde büyük artış görülmüş olup İtalyan girişimcilerin ilgilendikleri hizmet sektörleri fast food pizza zinciri, cafe/pastane zinciri ve süpermarket zinciridir.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, T.C.Milano Başkonsolosluğu’nun yazısına atıfla, son dönemde İtalya’dan ülkemize yönelik olarak ekonomik ilişki kurma taleplerinde büyük artış yaşandığı belirtilmiştir. Söz konusu taleplerin çoğunun ülkemizde “yatırım yapma” yönünde olduğu iletilerek, zaman zaman büyük alım gruplarının da ülkemizden mal tedariği arzusunda bulundukları bildirilmiştir.

 

Bu kapsamda, ülkemizde yatırım yapmak isteyen İtalyan girişimcilerin ilgilendikleri hizmet sektörüne ilişkin özet bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 

Anılan hizmet sektörleri ile ilgilenen üyelerimizin en geç 11 Mayıs 2011 tarihine kadar Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’ne (E-posta: kerden@atso.org.tr) başvurmaları rica olunur.

 

İtalyan Girişimcilerin Temsil Ettikleri Sektörler:

1.Pizza Flash: Fast Food pizza zinciri kurmak istiyor.

2.Franco Gelato & Cafe: Cafe/pastane zinciri kurmak istiyor.

3.CONAD süpermarketler zinciri: Ülkemiz pazarına girmek istiyor

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002