AİKB Kazakistan İşgünü Seminerleri

20 Nisan 2011 Çarşamba

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (AİKB) 20. Yıllık Guvernörler Kurulu Toplantısı, 20 - 21 Mayıs 2011 tarihlerinde, Kazakistan’ın Astana şehrinde düzenlenecek olup, anılan toplantı paralelinde, yine Astana’da “Kazakistan İşgünü Semineri” ve AİKB Guvernörler Kurulu Toplantısı öncesinde 19 Mayıs 2011 tarihinde “Ev Sahibi Ülke Yatırım Semineri” gerçekleştirilecektir.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Hazine Müsteşarlığı’nın yazısına atıfla,  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (AİKB) 20. Yıllık Guvernörler Kurulu Toplantısı’nın, 20 - 21 Mayıs 2011 tarihlerinde, Kazakistan’ın Astana şehrinde düzenleneceği belirtilerek anılan toplantı paralelinde, yine Astana’da “Kazakistan İşgünü Semineri” ve AİKB Guvernörler Kurulu Toplantısı öncesinde 19 Mayıs 2011 tarihinde “Ev Sahibi Ülke Yatırım Semineri” yapılacağı bildirilmiştir.


Yazıda devamla, Kazakistan İş Günü Semineri’nde girişimciliğin teşvik edilmesi, enerji etkinliği ve iklim değişikliği, finansal krizin etkilerinin değerlendirilmesi, gıda güvenliği, yerel finansman kaynaklarının geliştirilmesi ve pazar ekonomisinin işleyişinin geliştirilmesinde devletin rolü konularının görüşüleceği belirtilmiştir.


Yazıda ayrıca, “Kazakistan Ev Sahibi Ülke Yatırım Semineri”nde, Kazakistan’ın yatırım ortamı ve iş potansiyelinin görüşüleceği bildirilmiştir.


AİKB yıllık toplantılarının, AİKB’ye üye 61 ülkenin temsilcilerinin yanı sıra, uluslararası kuruluşlar, finans dünyasının önde gelen yatırımcıları ve iş adamlarını buluşturmaya yönelik bir platform oluşturduğu, bu seneki toplantılara 2000’den fazla katılım olmasının beklendiği ifade edilmiştir.


Bölge ülkeleri arasındaki ticaret ve finansman ilişkilerinin geliştirilmesine fayda sağlayacağı düşünülen bahse konu seminerlerin programına (başvuru için irtibat bilgileri dahil) AİKB internet sayfasından (www.ebrd.com) ulaşılabilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002