Gümrük Birliği Komitesi 43. Toplantı

20 Nisan 2011 Çarşamba

Türkiye - Avrupa Topluluğu Gümrük İşbirliği Komitesi (GİK) 43. Toplantısı’nın 31 Mayıs 2011 tarihinde Nevşehir’de gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda,  Gümrük Müsteşarlığı’nın yazısına atıfla, Türkiye - Avrupa Topluluğu Gümrük İşbirliği Komitesi’nin (GİK) 43. Toplantısı’nın 31 Mayıs 2011 tarihinde Nevşehir’de gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

 

Yazıda devamla, GİK’in 15 Aralık 1969 tarihinde Ankara Anlaşması’nın 24.maddesine dayanılarak 2/69 sayılı Ortaklık Konseyi ile tesis edildiği, ülkemiz heyet başkanlığının Gümrük Müsteşarlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü belirtilmiştir. Komite’nin görevinin Anlaşma’nın gümrükle ilgili hükümlerinin doğru ve yeknesak bir şekilde uygulanması amacıyla, akit taraflar arasında idari işbirliği sağlamak ve Ortaklık Konseyi’nin gümrük alanında kendisine tevdi edeceği her türlü işi gerçekleştirmek olduğu ifade edilmiştir.

 

Bu çerçevede, söz konusu toplantı için oluşturulacak Birlik görüşünde yer almak üzere AB üyesi ülkelerle ticarette karşılaşılan gümrük sorunlarının, somut örnek ve belgelerle birlikte  22 Nisan 2011 tarihine kadar Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’ne (E-posta: kerden@atso.org.tr) bildirilmesi rica olunur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002