Özbekistan Cumhuriyeti

21 Nisan 2011 Perşembe

TOBB'dan alınan yazıda, Özbekistan’da 2011 yılında düzenlenen uluslararası fuarların listesi iletilmişdir. Yazıda ayrıca, Özbekistan devleti tarafından Türk yatırımcılarına, herhangi bir bedel ödenmeksizin, Özbekistan devletine ait inşaat tesislerinden kullanılmayan, boş ya da inşaatı yarıda kalmış bina tahsis edilebileceği bildirilmiştir.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin yazısına atıfla, Özbekistan’da 2011 yılında düzenlenen uluslararası fuarların listesi iletilmiştir. Söz konusu liste Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’nden temin edilebilir.

Yazıda devamla, Özbekistan devleti tarafından, Türk yatırımcılarına, herhangi bir bedel ödenmeksizin, Özbekistan devletine ait inşaat tesislerinden kullanılmayan, boş ya da inşaatı yarıda kalmış bina tahsis edilebileceği, ancak bunun için taahhüt edilen yatırımın vaktinde bitmesinin şart olduğu vurgulanıştır.

Konu ile ilgi olarak, söz konusu devlet mal varlıkları listesine, Özbekistan Devlet Mülk Kurumu web sitesinden (http://www.gkitorg.uz/index.php?option=com_content&task=category§ionid=23&id=187&Itemid=58&lang=en ) ulaşılabileceği bildirilmiştir. Bunun yanı sıra, Özbekistan’da üretilen ihraç ürünleri ve ihracatçılar hakkındaki bilgiler www.exporter.uz internet sitesinde hizmete sunulmuştur.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için  Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Azizbek Salahiddinov  (Tel: 0312 441 57 26, Faks: 0312 442 70 58, E-posta: uzembsaz@yahoo.com) ile irtibata geçilebilir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Yörex