Türk-Cezayir İş Forumu

21 Nisan 2011 Perşembe

DEİK/Türk-Cezayir İş Konseyi tarafından, İş Konseyi karşı kanadı Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 03 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul Dedeman Otel’de, Türk-Cezayir İş Konseyi Ortak Toplantısı gerçekleştirilecektir.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, DEİK/Türk-Cezayir İş Konseyi tarafından, İş Konseyi karşı kanadı Cezayir Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 03 Mayıs 2011 tarihinde, 09.30-17.00 saatleri arasında, İstanbul Dedeman Otel’de, Türk-Cezayir İş Konseyi Ortak Toplantısının gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

OPEC üyesi olan Cezayir, doğal gaz rezervleri açısından dünyada 10. sırada yer almakta olup dünyanın 4. büyük doğalgaz ihracatçısı konumundadır. Petrol ve doğalgaz ihracatından elde edilen gelirler sayesinde döviz rezervleri 150 milyar dolar düzeyinde olan Cezayir, Mayıs 2010’da açıklanan 3. Beş Yıllık Kalkınma Planı çerçevesinde altyapı projeleri için 286 milyar dolarlık kaynak ayırmıştır.

1,5 milyar dolar ile Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştirdiği 3. Afrika ülkesi olan Cezayir, yüksek gıda fiyatlarına yönelik protestolara yanıt olarak şeker ve diğer gıda ürünlerindeki %41’lik indirim dahil olmak üzere, gümrük vergilerini Ağustos ayına kadar düşürmüştür. Bugüne kadar Türk müteahhitlik firmaları tarafından Cezayir’de 5 milyar doların üzerinde proje üstlenilmiştir.

Cezayir iş ortamı hakkında bilgilenme ve Cezayir’in önde gelen işadamları ile ikili görüşme imkanı sunacak olan toplantıya katılım için DEİK (İlgili Kişi: Bahar Kavala, Tel: 0212 339 50 32, Faks: 0212 270 35 92; E-mail: bkavala@deik.org.tr ) iletişime geçilmesi  rica olunur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002