Tacikistan’da Yatırım ve İşbirliği Fırsatları, 9 Mayıs 2011 İstanbul

22 Nisan 2011 Cuma

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türk – Tacik İş Konseyi “Tacikistan’da Yatırım ve İşbirliği Fırsatları” toplantısını 9 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da Tacikistan Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirecektir.


II. Duşanbe Ticaret & Sanayi Fuarı ve Orta Asya İş Forumunun ikincisi 6 - 8 Nisan 2011 tarihlerinde 20 ülkenin katılımıyla başkent Duşanbe’de gerçekleşmiştir. Bu bağlamda Türk - Tacik İş Konseyi Tacikistan’ın bilinirliğinin daha da artırılması ve işbirliği fırsatlarının işadamlarımıza aktarılması amacıyla Tacikistan Bilgilendirme Toplantıları gerçekleştirecektir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türk – Tacik İş Konseyi “Tacikistan’da Yatırım ve İşbirliği Fırsatları” toplantısını 9 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da Tacikistan Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirecektir.

Tacikistan, 8 milyonluk nüfusuyla Orta Asya’nın gelişen bakir pazarı olması yanında, komşu 23 milyonluk Özbekistan ve 15 milyon Tacik’in de yaşadığı bölge ülkeleri ve Afganistan’ın özellikle istikrarın hakim olduğu cazip Kuzey bölgesine açılan kapı konumundadır.

Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Tacikistan’da pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni yatırım ve ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu toplantıya, enerji, madencilik (özellikle alüminyum) tekstil-hazır giyim - pamuk ithalatı, gıda işleme ve makinaları (özellikle meyve), inşaat malzemeleri, hastane malzemeleri, sağlık ekipmanları ve ilaç sanayi, otomotiv ve yan sanayi, makine ve ekipmanları, temizlik ve kozmetik maddeleri, kağıt ürünleri, mobilya, gıda ürünleri, tarım aletleri sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımızın katılması önem arz etmektedir.

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekteki katılım formunu doldurarak en geç 6 Mayıs 2011 tarihine kadar DEİK’e (ilgili kişi: Adem Kula, tel: 0212 339 5083, faks: 0212 270 37 84, e-posta:
akula@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir.

Toplantı Yeri: İstanbul, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu TOBB Plaza Talatpaşa Cad. No:3 Konferans Salonu, Gültepe Levent

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002