Türk-Danimarka İş Konseyi Toplantısı ve İkili Görüşmeler

2 Şubat 2012 Perşembe

DEİK’den alınan yazıda, Danimarka’nın önde gelen firma temsilcilerinden oluşan işadamları heyeti Türk firmalarla ticaret ve yatırım alanlarında işbirliklerini geliştirmek amacıyla 1-2 Mart 2012 tarihlerinde ülkemizi ziyaret edeceklerdir. Söz konusu ziyaret çerçevesinde Türk-Danimarka İş Konseyi tarafından Danimarka Sanayiciler Konfederasyonu işbirliğiyle 1 Mart 2012 Perşembe günü saat 13:00’da Point Hotel / Barbaros’ta Türk-Danimarka İş Konseyi Toplantısı ve İkili Firma Görüşmeleri gerçekleştirilecektir. İşadamları heyetine Danimarka Ticaret ve Yatırım Bakanı Pia Olsen Dyhr başkanlık edecek olup anılan Toplantı kapsamında söz alarak her iki ülke iş dünyası temsilcilerine hitapta bulunacağı belirtilmektedir.


Dünyadaki rüzgar tribünlerinin %40’ının üreticisi ve önde gelen eczacılık ürünleri ihracatçısı olmasının yanı sıra Avrupa’da enerji verimliliğinde ilk sırada yer alan Danimarka ile ikili ticaretimiz son yılda büyük bir ivme kaydetmiş olup Danimarka’dan Türkiye’ye gerçekleşen doğrudan yabancı yatırımlarda da son dönemde sürekli bir artış gözlenmektedir. Türk firmaları açısından Danimarka firmaları ile başta bilişim, yenilenebilir enerji, denizcilik, inşaat/altyapı, gıda ve tekstil sanayi olmak üzere pek çok alanda işbirliği imkanları mevcuttur. Danimarkalı işadamları heyet listesi 11 Şubat itibariyle DEİK web sitesinde yer alacaktır.

Türk-Danimarka İş Konseyi Toplantısı programı ekte bilgilerinize sunulmakta olup toplantıya katılmayı dileyen üyelerimizin ekte bulunan başvuru formunu doldurarak 24 Şubat Cuma mesai bitimine kadar DEİK’e (Dilek Tuna; faks: 0212 339 5065, dtuna@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002