Gürcistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

6 Şubat 2012 Pazartesi

Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Bakanlığımız koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğiyle 15-17 Şubat 2012 tarihlerinde Gürcistan'a yönelik olarak bir Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı gerçekleştirilecektir.


Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Gürcistan'da pazar payımızın artırılması ve adı geçen ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, inşaat malzemeleri, elektrik-elektronik, mobilya, tekstil, otomotiv ana ve yan sanayi, ilaç ve medikal ürünler, kimyasallar, orman ürünleri, makine ve aksamları, demir ve demir dışı metaller, beyaz eşya, doğal Uşlar, madencilik, ayakkabı, ambalaj ürünleri, bankacılık ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir.

 

Söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanı sıra, Türk ve Gürcü girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu Program, gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

 

Gürcistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programına katılmak isteyen firmalarımızın 10 Şubat 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Genel Sekreterliği'ne başvurmaları gerekmektedir.

 

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği

Cenk İlter AYHAN ve Selen AKMAN

Tel: 0462 326 16 01 (Dahili: 124) 0462 326 16 01 (Dahili : 126)

E-Posta: cayhan@dkib.org.tr, sakman@dkib.org.tr

Faks: 0462 326 94 01-02

Web: http://www.dkib.0rg.tr

 

Gürcistan pazarı hakkında detaylı bilgi için:

Sinan YÜZAL, Gürcistan ülke Masası Uzmanı

Tel: 0312 204 82 88      E-Posta: yuzals@ekonomi.gov.tr

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002