Yatırım Karar Destek Aracı Eğitimi

14 Şubat 2012 Salı

Hollanda Ekonomi Bakanlığı tarafından başlatılan destekleme programı çerçevesinde, Hollanda seracılık sektörünün modern seracılık için geliştirdiği ürün ve teknolojilere yönelik Türk ve Hollandalı yatırımcı ve firmalar arasında bir etkileşimin projelendirildiği 'SeraCulture', 2007 yılından itibaren çalışmalarına devam etmektedir. Bu organizasyon, seracılık teknolojisi, tohum firmaları, paketleme ve eğitim gibi seracılık - bahçecilik sektörünün bütün yönlerini kapsayan 30 üyeye sahiptir. (www.seraculture.nl)


Türk ve Hollandalı firmalar arasındaki iş bağlantılarının geliştirilmesi için bir çok konuda organizasyon düzenleyen SeraCulture, çalışmalarına özel firmalar ve kamu kuruluşlarının seracılık sektöründeki projelerinin geliştirilmesi ve teşvik edilmesi için "Yatırım Karar Destek Aracı"nın tanıtımıyla devam etmektedir. Araç, SeraCulture önderliğinde, Vrian BV, Ecorys, Green Q ve Starsale firmaları tarafından, Türkiye koşullarına uygun olarak güncellenmiş ve gelişmekte olan Türk Seracılık Sektörünün paydaşları için kullanıma hazır hale getirilmiştir.

 

Internet tabanlı olan bu araç, özellikle Türk seracılık sektöründeki yatırımcıların, daha doğru ve yapıcı kararlar almalarını sağlamaktadır. Farklı yerel koşullara göre, 8 farklı bölgede uygulanabilen program, yatırımcılara çoklu seçenek sunmakta ve çeşitli sera türlerini karşılaştırma şansını vermektedir.

 

Proje yürütme komitesi adına, Hollanda Tarım Ticaret Destek Ofisi / NABSO ve SeraCulture, sizleri tarım - yatırım uzmanlarınız ile birlikte, 21 Şubat, Salı günü Antalya'da gerçekleştirilecek olan "Yatırım Karar Destek Aracı"nın tanıtılması ve kullanılması için yapılacak olan eğitim programına davet etmektedir.

 

Eğitim toplantılarına katılacak şirketler, yatırımcılar ve kurumlar, NABSO ile bağlantıya geçerek kayıt yaptırıp, programa ait detayları görüşebilirler.

 

Hollanda Tarım Ticaret Destek Ofisi / NABSO

Jop Kipp / Eren Kizilates

Tel : (232) 464 94 04

Faks : (232) 464 94 08

Gsm : (530) 875 78 80

E-mail : jop.kipp@nabsoturkey.com

E-mail : eren@nabsoturkey.com

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002