UMEM Beceri 10 Projesi Sigortacılık Sektörü Nitelikli Eleman İhtiyacı

27 Kasım 2012 Salı

UMEM Beceri 10 projesi kapsamında sigortacılık sektöründe kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere, Teknik Komite düzeyinde müfredat hazırlıkları, eğiticilerin eğitimi ve eleman ihtiyaçlarının belirlenmesine yönelik çalışmalar başlatılmıştır.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde uygulamaya konulan, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi’ne yönelik faaliyetlere devam edilmektedir.

 

Beceri’10 Projesi’nin en önemli amaçlarından birisi illerdeki yerel işgücü piyasası ihtiyaçlarının tespit edilerek İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından sanayi, hizmet ve tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün tespit edilmesi, yetiştirilmesi ve istihdamlarının sağlanması ile işsizliğin azaltılmasıdır.

 

Beceri’10 projesi ile;

 

• Meslek kurslarının teorik eğitimi süresince günlük 20 TL, işbaşı eğitimi süresince ise 25 TL ücret ödenecek olup, genel sağlık sigortaları İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır.

 • Ayrıca işbaşı eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri istihdam eden firmalara sigorta prim teşviki sağlanacak olup; 18-29 yaş arası erkekler ve yaştan bağımsız kadınlar için 42 ay süreyle (3,5 yıl), 30 yaş üzerindeki erkekler için 30 ay (2,5 yıl) süreyle Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır.  

Bu çerçevede, ilk etapta sektörün nitelikli eleman ihtiyacının yoğun olarak yaşandığı “Sigortacılık Acenteleri Teknik Personeli”, “Bireysel Emeklilik Aracısı”, “Eksper Yanında Görevli Yardımcı Personel” ve “Hayat Grubu Teknik Personeli” mesleklerine yönelik olarak talep toplama çalışması yapılarak, bu alanlardaki tahmini işgücü ihtiyacı tespit edilecek ve sektörün talebinin UMEM Beceri 10 projesi kapsamında karşılanmasına yönelik detaylı çalışma başlatılacaktır.

 

Bu kapsamda, Ek’de yer alan Sigortacılık Sektörü İşgücü-Stajyer Talep Formu”nun 07.12.2012 tarihine kadar doldurulması ve aşağıda iletişim bilgileri yer alan personelimize mail yada faks ile iletilmesi hususunu bigilerinize sunarız.

 

Ek: Sigortacılık Sektörü İşgücü-Stajyer Talep Formu

 

Daha geniş bilgi için:

Eğitim Kalite Müdürlüğü

Tolga Cenk TÜRK

Tel: 314 37 49 Faks: 314 37 38-39-40

E-mail: tturk@atso.org.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002