Türk Eximbank DBK Arasında Mutabakat

28 Kasım 2012 Çarşamba

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Türk Eximbank ile Kazakistan Kalkınma Bankası (Development Bank of Kazakhstan-DBK) arasında 12.10.2012 tarihinde bir Mutabakat Zaptı (Memorandum of Understanding) imzalandığı bildirilmektedir. Sözkonusu zabıt kapsamında, Türk Eximbank tarafından DBK’ya açılacak kredi hattının 250 milyon ABD Dolarlık üst limite sahip olduğu ve Türk ihracatçı/müteahhitlerin Kazakistan’a yapacakları mal ve/veya hizmet ihracatının finansmanına yönelik olduğu belirtilmiştir.


Yazıda, Mutabakat Zaptı kapsamında, Türk Eximbank Ülke Kredileri mekanizmasına uygun olarak, Kazakistan’ da yerleşik alıcıların Türkiye’den gerçekleştirecekleri mal/hizmet alımlarına finansman sağlanacağı, kredinin borçlusunun Kazak alıcıları adına DBK olacağı ve finansman taleplerinin DBK tarafından Türk Eximbank’a iletileceği belirtilmektedir. Kredi taleplerinin ek'te sunulmakta olan endikatif finansal koşulların göz önünde bulundurularak, Türk Eximbank tarafından işlem bazında değerlendirilmeye tabi tutulacağı belirtilmiştir.

 

Kapsamlı bilgi için Türk Eximbank Ülke Kredileri Birimi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002