Rusya/Deniz Turizmi Konferansı

11 Temmuz 2011 Pazartesi

TOBB’den alınan yazıda, 7-8 Temmuz 2011 tarihlerinde, St. Petersburg’da, Deniz Turizmi III. Uluslararası Konferansı’nın düzenleneceği belirtilmektedir. Söz konusu konferansta, en çok ilgi çeken deniz turizm alanının belirlenmesi ve desteklenmesi, uluslararası ve bölgelerarası seviyede su sporları, yat ve motor turizmi, gemi inşaatı, deniz, nehir turları ve feribot yolculuklarının geliştirilmesi gibi konuların ele alınacağı ve kıyı altyapısının inşa edilmesi ve modernleştirilmesi, iç su yollarının geliştirilmesi, turizm kalitesinin iyileştirilmesi, yeni turizm programlarının hazırlanması ve balıkçılık turizminin geliştirilmesi konuları ile ilgili oturumların düzenleneceği ifade edilmektedir.


Yazıda devamla, söz konusu konferansa en büyük Rus turizm, gemi-inşa, yatırım ve sigorta şirketlerinin, bankaların, yat kulüplerinin deniz ve nehir yolcu liman yönetimlerinin, inşaat ve projelendirme şirketlerinin, seyrüsefer tesislerinin ve haberleşme uydularını üreten şirketlerin temsilcilerinin katılacağı belirtilmiştir. Ayrıca, ülkemizin deniz turizmini geliştirme konusundaki başarıları göz önünde bulundurularak, konferansa ülkemiz temsilcilerinin de davet edildiği ifade edilmektedir. Söz konusu konferans sırasında, Türkiye’nin deniz turizmi alanındaki tecrübesi hakkında bilgi verilmesinden memnuniyet duyulacağı belirtilerek, turizm alanında faaliyet gösteren Türk inşaat ve yatırım şirketlerinin konferansa katılımının sağlanması talep edilmektedir.

 

Söz konusu konferansa ilişkin detaylı bilgiye http://global-port.rulenlconferences/ 15 .html adresinden ulaşılabilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002