KYS ve CE Belgesi konulu bilgilendirme toplantısı

26 Ağustos 2011 Cuma

Kalite Yönetim Sistemleri (gıda güvenliği, çevre yönetim sistemi, iş sağlığı güvenliği sistemi, TSE uygunluk belgesi) ile işletmelerin ya da kurumların sistematik ve saydam bir şekilde yönetilmesi ve kontrolunun bu sistem sayesinde sağlanmasıdır.


CE belgesi (işareti) üreticilere, ürünlerinin bazı standartlara ve gereksinimlere uygunluġunu sağlama yükümlülüğünü verirken kullanıcılarında ürünün temel kalite ve güvenlik standartlarına uyduğunu bilmesini sağlamaktadır. CE işareti (belgesi), ürünlerin, amacına uygun kullanılması halinde insana can ve mal güvenliği, bitki ve hayvan varlığı ile çevreye zarar vermeyeceğini, diğer bir ifadeyle ürünün güvenli bir ürün olduğunu gösteren bir işarettir. 

 

Odamız 24.Grup Meslek Komitesinin (ana metal, demir çelik ürünleri ile demir alaşımları, makine taşıt ve teçhizatının imalatı, toptan ticareti) talebi doğrultusunda “Kalite Yönetim Sistemleri ve CE Belgesi”  konusunda bilgilendirme toplantısı 19 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için ATSO AKADEMİ bölümünü tıklayınız. 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002