Yeni Zelanda-Avustralya Meyve Sebze Mamulleri Sektörel Ticaret Heyeti

5 Eylül 2011 Pazartesi

TOBB’dan alınan yazıda, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizatörlüğünde, 13-25 Kasım 2011 tarihleri arasında, Yeni Zelanda ve Avustralya'ya yönelik olarak meyve suyu, konsantre, salça, diğer işlenmiş meyve sebze ve hazır gıda sektörlerini kapsayan "Sektörel Nitelikli Bir Ticaret Heyeti Programı"nın, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliğince gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.


Anılan Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Dünya Meyve Suyu Günü'nü dünyaya yayma çalışmaları çerçevesinde, Yeni Zelanda Meyve Suyu ve Meşrubat Birliği (NZJBA) organizatörlüğünde gerçekleştirilecek bir Konferansa katılım sağlanması, çeşitli perakende mağazalar zincirleri ve süpermarketlerin ziyaret edilerek, "private label" gıda ve içeceklerin incelenmesi, gerçekleştirilecek firma ziyaretleri ile Türk ve yabancı işadamları arasında temaslar kurulması ve iş görüşmelerinin yapılmasının planlanmakta olduğu bildirilmektedir. Yeni Zelanda ve Avustralya'ya yönelik Sektörel Nitelikli Ticaret Heyeti Programının, gerek bu pazarlara girmek isteyen ve gerek anılan pazardaki paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturacağının düşünüldüğü ifade edilmektedir.

 

Yazıda devamla, Yeni Zelenada ve Avustralya Sektörel Ticaret Heyeti Programı katılım payının, tek kişilik odada kişi başı 5.000- Euro olacağının tahmin edildiği belirtilmektedir.

 

Söz konusu katılım payına, İstanbul-Auckland uçak bileti, Auckland-Tauranga transferleri, Auckland- Sydney uçak bileti, Sydney-Melborune uçak bileti ve Melborune-İstanbul uçak bileti, Auckland'da Sky City Grand otelinde 1 gece konaklama, Tauranga'da Seibel Tauranga otelinde 3 gece konaklama, Sydney'de Four Seasons otelinde 4 gece konaklama, Melbourne'de Crown Plaza 1 gece konaklama (oda+kahfaltı), 7 adet akşam yemeği, alan vergisi, yerel firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, tüm havaalanı-otel-havaalanı transferleri, katılım kitapçığında yer alma, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetlerin dâhil olduğu kaydedilmektedir.

 

Oteldeki ekstra oda harcamalarının ve diğer ekstra harcamaların, katılım payına dâhil olmayıp, organizasyona İstanbul dışından katılacak ihracatçılarımızın iç hat uçuşlarının ve yurt dışı çıkış pul bedellerinin kendileri tarafından karşılanacağı bildirilmektedir.

 

Diğer taraftan, yukarıda bahsi geçen katılım payının "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ" kapsamında değerlendirileceği bildirilerek, devlet desteğinden faydalanılabilmesini teminen gerekli çalışmaların Ekonomi Bakanlığı nezdinde başlatıldığı aktarılmaktadır.

 

Söz konusu heyete katılmak isteyen Türk firmalarının, 1.000- Euro/kişi başı tutarındaki avansı Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube Kodu: 282) İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği TR 62 0001 5001 5800 7298 3114 18 no.'lu IBAN hesabına - açıklama kısmı "Yeni Zelanda-Avustralya Sektörel Ticaret Heyeti Katılım Payı" yazdırarak- yatırmaları, dekontla birlikte ekte yer alan İngilizce kayıt formunu doğru ve eksiksiz doldurmaları ve en geç 26 Ağustos 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar, İİB Genel Sekreterliğinin, 0212-454 05 01-02 nolu fakslarına veya uygulama@iib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgiye, aşağıda belirtilen iletişim bilgilerinden ulaşılabilmektedir.

İBB Koordinasyon ve Ar-Ge 1 Şubesi:

Selçuk Şağban (Şube Müdürü) : 0212 454 07 31 E-posta: ssagban@iib.org.tr

Fatma Sarıaslan (Uzman)        : 0212- 454 07 78 E-posta: fatmas@iib.org.tr

 

Web Adresi: www.iib.org.tr


 

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002