Ülkemizle Gambiya arasındaki Vize Rejimi Hk

13 Eylül 2011 Salı

TOBB’dan alınan yazıda, ülkemizle Gambiya arasında 1966 yılında mektup teatisi yoluyla akdedilen Vize Muafiyeti Anlaşmasının, Gambiya makamlarınca ahiren uygulanmadığının tespit edildiği bildirilmektedir. Anılan anlaşmanın hükümleri çerçevesinde, her iki ülkenin resmi pasaport hamilleriyle, umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları üç (3) aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaf kılınmış bulunmaktaydılar.


Yazıda devamla, Gambiya'nın vatandaşlarımıza yeni vize rejimi uyarınca, umuma mahsus, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamili vatandaşlarımızın bu ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeye tabi oldukları ifade edilmiştir.

 

Diğer taraftan, mütekabiliyetin gereği, resmi pasaport hamili Gambiya vatandaşlarına yönelik 3 aya kadar ikamet süreli seyahatleri için vize muafiyeti uygulanmasına 1 Eylül 2011 tarihi itibariyle son verileceği bildirilerek, bu tarihten itibaren dış temsilciliklerimizin, resmi pasaport hamili Gambiya vatandaşlarına re'sen vize ita edebileceği kaydedilmektedir. Ancak, bu şahısların özel meşruhatlı vizelerinin (çalışma, eğitim, askeri  misafir personel, vb...) istizana tabi olduğu belirtilmektedir.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002