II. İstanbul Somali Konferansı

16 Mayıs 2012 Çarşamba

DEİK’den alınan yazıda, II. İstanbul Somali Konferansı’nın Birleşmiş Milletler ile işbirliği içinde, 31 Mayıs-1 Haziran 2012 tarihlerinde İstanbul’da düzenleneceği bildirilmektedir.


Bu çerçevede, konferansın ilk günü enerji, su, yollar ve direnç (resilience: enerji, su ve yollar dışında kalan tarım, eğitim, insani yardım, sağlık gibi alanlar) konularında 4 ortaklık forumunun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu forumlara Somali’den, BM donörlerinden, uluslararası özel sektör ile sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katılması öngörülmekte olup, forumlarda özellikle Somali’de altyapı hedeflerinin belirlenmesi, bu alandaki uzun vadeli yatırımların ve bu yatırımları cazip kılacak yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini teminen, uluslararası toplumun önümüzdeki birkaç yıla uzanan uzun vadeli taahütlerini hayata geçirmesi amaçlanmaktadır.

Diğer taraftan, enerji, su ve yollar forumlarında, bu alanlardaki kalkınma yardımlarının, direnç forumunda ise diğer kalkınma yardımları ile insani yardım konularının ele alınması planlanmakta olup, forumlarda İngilizce, Fransızca ve Arapça tercüme hizmeti sağlanacaktır.

Somali ve Birleşmiş Milletler ile Türkiye’nin eşbaşkanlık görevini üstleneceği söz konusu foruma 55 ülkeden en az Bakan düzeyinde katılım sağlanması beklenmektedir.

Bu doğrultuda söz konusu foruma katılmak isteyen üyelerimiz tarafından ekte yer alan katılım formunun doldurularak 22 Mayıs 2012 Salı gününe kadar DEİK’e (Özge Karagöz, e-mail:okaragoz@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 70) iletmeleri gerekmektedir.

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002