AB Öykü Yarışması 2012 Antalya Etabı Sonuçlandı

16 Mayıs 2012 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, yerelde ise Odamız Antalya AB Bilgi Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2007, 2008 ve 2009 ve 2010 yıllarında yerel ve ulusal olmak üzere iki aşamalı organize edilen Avrupa Birliği Öykü Yarışması’nın 2012 yılı Antalya etabı 15 Mayıs 2012 tarihinde sonuçlanmıştır.


 

Yarışmaya Antalya geneli 24 okuldan 9. ve 10 sınıf seviyesinde 56 Öğrenci, 60 öykü ile katılım sağlamıştır. Öyküler 15 Mayıs 2012 Salı günü düzenlenen jüri değerlendirme toplantısında değerlendirilmiş ve dereceye giren öyküler belli olmuştur.

Yarışmanın sonuçlarına göre: Hacı Mehmet Malike Bileydi Anadolu Lisesi’nden Zeynep İlayda Şenol “Renkler, Sesler, Yüzler” adlı öyküsüyle, Antalya Anadolu Lisesi’nden Türkü Açar “Midye” adlı öyküsüyle, Adem Tolunay Anadolu Lisesi’nden Gaye Atmaca “Bazen Aşklar Ölü Bedende Yaşar” adlı öyküsüyle dereceye girmeye hak kazanmıştır

Yarışmaya katılım sağlayan tüm “Antalyalı Genç Öykü Yazarları”na Antalya Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi olarak teşekkür eder, gelecekteki çalışmalarında başarılar dileriz.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002