Gürcistan/Toplantı

16 Mayıs 2012 Çarşamba

TOBB'dan alınan yazıda, Gürcistan’da yerleşik bulunan Future Products Company adlı şirketin, hidroelektrik santrallere (HES) ilişkin faaliyet göstermekte olduğu ve ülkemiz sınırlarına yakın nehirler üzerinde barajlar inşa etmek suretiyle Türk yatırımcılarla işbirliği yapmayı hedeflediği bildirilmektedir


Yazıda devamla, anılan şirketin kurulması planlanan hidroelektrik santral projelerini üç başlık altında topladığı belirtilmektedir. İlk grupta Natanebi Nehri üzerinde kurulması planlanan ve 19 MW’lık toplam kurulu kapasiteye sahip küçük ölçekli hidroelektrik santraller, ikinci grupta Machakhela Nehri üzerinde kurulması planlanan ve 55 MW’lık toplam kurulu kapasiteye sahip orta ölçekli hidroelektrik santraller ve üçüncü grupta Tskhenitskali Nehri üzerinde kurulması planlanan ve 350 MW’hk toplam kurulu kapasiteye sahip büyük hidroelektrik santrallerin bulunduğu ifade edilmektedir. Bu yılın sonbaharında başlanmasının planlandığı HES projelerine anılan şirketin Türk müteahhitler, hissedarlar ve öz sermaye yatırımcılarının da dahil olmasını talep ettiği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, anılan Şirketin yetkililerinin bahse konu projelere ilişkin Türk yatırımcılarını bilgilendirmek amacıyla 25 Mayıs 2012, Cuma günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı E Blok 1 numaralı toplantı salonunda saat 09.30’da kısıtlı katılımlı bir toplantı gerçekleştirmesi planlandığı belirtilmektedir.

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin  asekerci@atso.org.tr - batilgan@atso.org.tr  e-mail adresine bilgilerini (ad, soyad, şirket adı, irtibat bilgileri) en geç 18 Mayıs 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar göndermesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002