Burgaz Sanayi Bölgesi Kurulması

11 Ocak 2012 Çarşamba

TOBB'dan alınan yazıda, Burgaz Belediyesi ve Bulgaristan Sanayi Bölgeleri Ulusal Şirketi işbirliğiyle, Burgaz'da yapılması öngörülen sanayi bölgesinin tanıtımına ilişkin olarak, 7 Aralık 2011 tarihinde, Burgaz'da bir etkinlik düzenlendiği ve söz konusu sanayi bölgesinin tanıtımının yapıldığı belirtilmektedir. Bu kapsamda, Sanayi Bölgesi'nin 320 dekarlık ve ulaşım bakımından elverişli bir alanda kurulmasının öngörüldüğü ve altyapı çalışmaları 1-2 yıl içinde tamamlanacak olan Sanayi Bölgesi'nde, yatırım yapmak isteyen yabancı şirketlere önemli vergi kolaylıkları ve yatırım teşvikleri sağlanacağı bildirilmektedir.


Etkinlik sonrası bir görüşme gerçekleştirilen Belediye ve NCIZ yetkililerinin, Türk firmalarını anılan Sanayi Bölgesi'nde yer almaya davet ettikleri, arzu edildiği takdirde Sanayi Bölgesi'ne ilişkin olarak detaylı bilgi vermeye hazır oldukları belirtilmektedir.

Bahsekonu Sanayi Bölgesi'ne ilişkin sunuma, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği web sitesi (www.tobb.org.tr) Dış Ekonomik İlişkiler Dairesi sayfasındaki "Diğer Duyurular" başlığından ulaşılabildiği belirtilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002