Irak (Erbil-Süleymaniye) Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

13 Ocak 2012 Cuma

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, yapılması öngörülen Irak Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programının 18 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.


Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Irak'ta pazar payımızın artırılması ve bahse konu ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, makine ve aksamları, otomotiv ve yan sanayi, demir ve demir dışı metaller, elektrikli ve elektronik ürünler ve kablolar, kimyevi maddeler ve mamulleri, boru ve bağlantı parçaları, doğal taşlar, beyaz eşya, mobilya, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, ayakkabı, halı, ambalaj ürünleri, inşaat makineleri ve malzemeleri ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın iştirak edebilecekleri bildirilmiştir.

 

Söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla iş forumları gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek anılan pazarlara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da artırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

 

Irak (Erbil-Süleymaniye) Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programına katılmak isteyen firmalarımızın 16 Ocak 2012 Pazartesi günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GÎAB) Genel Sekreterliği'ne başvurabilecekleri belirtilmiştir.

 

 

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği:

 

Mehmet UÇKUN

 

Tel       : 0342 211 05 38

E-Posta: mehmetuckun@eaib.org.tr

Faks     : 0342 211 05 34

Web     : http://www.gaib.org.tr/web/

 

Irak pazarı hakkında detaylı bilgi için:

 

Yusuf TÜRKOĞLU

Irak Ülke Masası Uzmanı

Tel       : 0312 204 76 13

E-Posta: turkogIuy@ekonomi.eov.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002