Avrupa Çocuk Filmleri Festivali Başlıyor

23 Ocak 2012 Pazartesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde bulunan Antalya AB Bilgi Merkezi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi sömestr tatilinde Antalyalı ilköğretim okulu öğrencilerine, Avrupa’nın önde gelen çocuk filmlerinden oluşan bir festivalle karne hediyesi vermeye hazırlanıyor.


Avrupa Çocuk Filmleri Festivali Başlıyor

Odamız Antalya AB Bilgi Merkezi 2012 yılı etkinlikleri kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 25-28 Ocak 2012 tarihleri arasında Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda “Avrupa Çocuk Filmleri Festivali” düzenlenecek.  Etkinliğin temel amacı Antalya’nın dezavantajlı bölgelerinde bulunan ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere sinema kültürünü aşılamak ve Avrupa Birliği üye ülkeleri yapımı çizgi filmler aracılığıyla Avrupa Birliği kavramını tanıtmak olarak belirlendi.

Dört gün boyunca ikişer seansta gerçekleştirilecek tüm gösterimler ücretsiz olacak ve Antalya’nın çeşitli bölgelerinde bulunan öğrenciler düzenlenecek otobüs seferleriyle Antalya Kültür Merkezi’ne getirilerek sinema ile tanıştırılacak.

Tamamı Türkçe seslendirmeli olarak çocukların beğenisine sunulacak olan festivalde, Ali Poyrazoğlu, Halil Ergün, Hümeyra, Okan Bayülgen, Ahu Türkpençe, Okan Yalabık, Cengiz Küçükayvaz, Emre Altuğ, Yetkin Dikinciler gibi birçok ünlü sanatçının seslendirdiği filmlerin gösterimi yapılacaktır.

Festival kapsamında Avrupa Birliği üyesi olan Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Macaristan, İsveç yapımı olan çizgi filmler gösterilecek olup, festival programı ekte yer almaktadır.

Antalya AB Bilgi Merkezi

İletişim: Ali Haydar Olcayto
Tel: 0 242 314 37 43
E-posta: aolcayto@atso.org.tr

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002