IMDG Kod Eğitimleri

18 Ocak 2012 Çarşamba

04.02.2011 tarihli ve 27836 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Deniz Yoluyla Taşınan Tehlikeli Yüklere İlişkin Uluslararası Kod (IMDG Kod) Kapsamında Eğitim ve Yetkilendirme Yönetmeliği”nin Eğitim Seminerleri başlıklı 2. Bölümü gereğince ekte yer alan listedeki görevleri yürüten personelin genel farkındalık, göreve yönelik eğitim ve yenileme eğitimlerine katılmaları zorunluluğu getirilmiştir.


28.10.2011 tarihinde Denizcilik Müsteşarlığı tarafından söz konusu Yönetmeliğin uygulanması ile ilgili hususlara açıklık getirilmesi amacıyla yayınlanan 2011/49 sayılı Genelge’ye göre, ekteki listede yer alan görevleri yerine getirecek olan personelin 04.02.2012 tarihine kadar genel farkındalık ve göreve yönelik eğitim seminerlerini tamamlamaları gerektiği vurgulanmıştır. Eğitim düzenlemeye yönelik son başvuru tarihi 27 Ocak 2012 olarak belirlenmiştir.

 

Liman ve kara tesisi personeline getirilen yasal zorunlulukların karşılanmasının yanı sıra denizyolu ile yapılan taşımalarda ticaret dışı engeller ile karşılaşılmasının da önüne geçilmesi amacıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ETÜ SEM) ile Denizcilik Müsteşarlığı tarafından IMDG Kod genel farkındalık, göreve yönelik ve yenileme eğitimleri verilecektir. Söz konusu IMDG Kod’lu göreve yönelik eğitim alması gerekenler ve eğitim kapsamına ilişkin tablo ekte yer almaktadır.

Bu çerçevede konuyu üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Ayrıntılı bilgi için:                                                                                                                          TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ETU SEM)                                                                                                                         Tel:0.312.2924102-0.312.2924201                                                                           

Ek: IMDG Kod Göreve Yönelik Eğitim Alması Gerekenler ve Eğitim Kapsamı Tablosu 

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002