Türkmenistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

20 Ocak 2012 Cuma

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan yazıda, Ekonomi Bakam Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, 30-31 Ocak 2012 tarihlerinde Türkmenistan'a yönelik olarak bir Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı gerçekleştirileceği belirtilmektedir.


Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Türkmenistan'da pazar payımızın artırılması ve bahse konu ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, orman ürünleri, makine ve aksamları, otomotiv ve yan sanayi, demir ve demir dışı metaller, beyaz eşya, elektrikli ve elektronik ürünler ve kablolar, kimyevi maddeler ve mamulleri, boru ve bağlantı parçaları, pompa ve kompresörler, doğal taşlar, madencilik, mücevherat ve değerli taşlar, ayakkabı, halı, ambalaj ürünleri, mobilya, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, bankacılık, inşaat makineleri ve malzemeleri ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın iştirak edebilecekleri bildirilmektedir.

 

Söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanı sıra, Türk ve Türkmenistanlı girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu Program, gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

 

Türkmenistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programına katılmak isteyen firmalarımızın 25 Ocak 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Genel Sekreterliği'ne başvurabilecekleri belirtilmektedir.

 

 

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği

 

Nurettin BARUTÇU ve Gökçe TOL

Tel                   : 0324 325 37 37 /Dahili:132 ve 135

E-Posta            : tarim@akib.org.tr  gokcetol@akib.org.tr nurettinbarutcu@akib.org.tr

Faks                : 0324 325 41 42          

Web                 : http://www.akib.org.tr

 

Türkmenistan pazarı hakkında detaylı bilgi için:

Koray Ali KONCA, Türkmenistan Ülke Masası Uzmanı

Tel                   :0312 204 75 77

E-Posta            : koncaa@ekonomi.gov.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002