Moğolistan Madenler ve Enerji Bakanı ile Toplantı, 15 Nisan 2011 İstanbul

31 Mart 2011 Perşembe

Türk – Moğol İş Konseyi tarafından, Moğolistan Madenler ve Enerji Bakanı Sayın D. Zorigt’un katılımlarıyla 15 Nisan 2011 tarihinde “Moğolistan Madencilik ve Enerji Sektörü” toplantısı gerçekleştirilecektir.


DEİK’ten alınan yazıda, Moğolistan Madenler ve Enerji Bakanı Sayın D. Zorigt’un, ülkemize bir ziyarette bulunacağı belirtilmiştir.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde, Türk – Moğol İş Konseyi tarafından, Sayın Bakanın katılımlarıyla 15 Nisan 2011 tarihinde “Moğolistan Madencilik ve Enerji Sektörü” toplantısı gerçekleştirilecektir.

Madencilik sektörü Moğolistan’ın en önemli sektörü niteliğindedir. Moğolistan sınai çıktısının %70’i, ihracatın %85’i madencilik sektöründen elde edilmektedir. Moğolistan’da 100 çeşit maden rezervi tespit edilmiştir. Toplantı sırasında Moğolistan’ın ticari ve ekonomik ilişkileri, yatırım koşulları ve fırsatları ele alınacaktır. Ayrıca toplantıda Sayın Bakan madencilik alanındaki yatırım mevzuatı, yapılan reformlar, sektörel bilgilendirme ve gümrük uygulamaları hakkında bilgiler verecek olup, özel sektör ve kamu kuruluşları projelerini paylaşacaktır. Moğolistan’da madencilik alanındaki yasal düzenlemeler ve reformlar sayesinde söz konusu sektörü yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Hatırlanacağı üzere geçen sene yabancı bir şirket Moğolistan madenlerine 5 milyar dolar tutarında bir yatırım gerçekleştirmiştir.

Toplantıya katılmak isteyen madencilik, mineral, doğal kaynaklar ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerimizin ekte yer alan katılım formunu doldurarak en geç 14 Nisan 2011 tarihine kadar DEİK’e (ilgili kişi: Adem Kula, tel: 0212 339 5083, faks: 0212 270 37 84, e-posta: akula@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002