Türk İşadamlarına Yönelik Sektörde Enerji Verimliliği ile İlgili Almanya İş Seyahati

5 Nisan 2011 Salı

Enerji verimliliği alanında faaliyette bulunan ve/veya bu alanda işbirliği imkanları arayan Türk ve Alman firmaları arasında işbirliğini desteklemek amacıyla, 17 - 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve The Renewables Academy AG (RENAC) tarafından Almanya iş seyahati gerçekleştirilecektir.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ‘nden alınan yazıda, Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın yazısına atıfla, enerji verimliliği alanında faaliyette bulunan ve/veya bu alanda işbirliği imkanları arayan Türk ve Alman firmaları arasında işbirliğini desteklemek amacıyla, 17 - 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve The Renewables Academy AG (RENAC) tarafından, ortaklaşa düzenlenen beş günlük bir Almanya iş seyahati gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu etkinlikte Türk girişimcilerine sunumlar yapılacağı, Renewables Academy AG (RENAC) enerji verimliliği eğitim merkezinin ziyaret edileceği, Alman şirketlerinin Türk firmalarını kendi ofislerinde ağırlayacağı, üretim tesislerini gezdireceği ve ikili görüşme fırsatı sağlanacağı iletilmektedir. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan iş seyahatinde Türk firmalarına Alman enerji verimliği teknolojileri, tedarikçileri ve işbirliği olanakları gibi birçok konuda kapsamlı bilginin sunulmasının amaçlandığı bildirilmektedir. Bunun yanı sıra Alman firmaların ilgisini çeken ağırlıklı sektörlerin, çimento sektörü, cam ve kiremit sanayi, demir-çelik sanayi ve tekstil sanayi olduğu ifade edilmektedir. 

Bu çerçevede, programın transfer, tercüman hizmetlerinin ücretsiz olacağı; uçak bileti, vize başvurusu, konaklama ve yemek masraflarının katılımcı tarafından karşılanacağı belirtilmektedir. Ayrıca, şirket profili incelendikten sonra başvuran firmalara katılıma dair teyit yazısı gönderileceği, katılımcı sayısının 25 ile sınırlandırılmış olduğu, sayı aşıldığı takdirde başvuru tarihine göre öncelik tanınacağı iletilmektedir.

Konu ile ilgili olarak Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Orkan Hatipoğlu (Tel: 0212 363 05 00, e-mail:orkan.hatipoglu@dtr-ihk.de) ile irtibata geçilebilir. Ayrıca The Renewables Academy AG (RENAC) hakkında detaylı bilgi http://www.renac.de web sitesinden temin edilebilir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002