Portekiz Firmasının Ortak Yatırım Teklifi

5 Nisan 2011 Salı

Portekiz’in önde gelen mağaza zincirlerinden Sonae, perakende tekstil alanında Türkiye’de bir firmayla ortak yatırım yapmak istemektedir.


Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun yazısına atıfla, Portekiz’in önde gelen mağaza zincirlerinden Sonae’nin, perakende tekstil alanında Türkiye’de bir firmayla ortak yatırım yapmak istediği belirtilmiştir.

 

Yazıda devamla, Sonae’nin 0-14 yaş çocuk kıyafeti ve aksesuarları satan Zippy (http://www.zippy.pt/Zippy/Company), Nike, Adidas, Puma, Reebok, Converse, Asics, Arena, Wilson gibi uluslararası markaları bünyesinde barındıran ve Portekiz’deki bir spor mağazası olan Sport Zone (www.sportzone.pt) mağazalarıyla pazara giriş yapmayı öngördüğü ve Türkiye’de ortaklık yapmak istediği firmada aradığı özelliklerin perakende alanında tecrübe, pazarı tanıma ve yasal işlemler hakkında bilgi sahibi olma şeklinde sıralandığı belirtilmiştir.

 

Söz konusu işbirliği ile ilgilenen üyelerimizin DEİK Bölge Koordinatörü Aslı Özelli (Tel: +90 212 339 50 11, e-mail: aakdeniz@deik.org.tr), Türk-Portekiz İş Konseyi Başkanı Fahri Gökyayla (Tel: +90 232 483 80 31 e-mail: fahri@diplomatgold.com) veya Sonae temsilcisi Paulo Simoes (paulosimoes@sonaesr.com)  ile temasa geçmesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002