Turizm Sektöründe Çalışma Mevzuatına Aykırı Uygulamaların Önlenmesi Projesi konulu bilgilendirme toplantısı

8 Haziran 2010 Salı

Turizm Sektöründe Çalışma Mevzuatına Aykırı Uygulamaların Önlenmesi Projesi kapsamında Odamızda 14 Haziran 2010 Pazartesi günü İş Teftiş Antalya Grup Başkanlığı işbirliği ile ücretsiz bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Teftiş Antalya Grup Başkanlığı’ndan alınan yazıda;  ilgili bakanlık tarafından yayımlanan 14.12.2009 tarih ve 9547 sayılı kararı uyarınca Antalya’da “Turizm Sektöründe Çalışma Mevzuatına Aykırı Uygulamaların Önlenmesi Projesi” kapsamında iş mevzuatına yönelik denetimlerin yapılacağı belirtilmiştir.

 

Bu bağlamda, Odamız ve İş Teftiş Antalya Grup Başkanlığı işbirliğinde söz konusu proje hakkında üyelerimize bilgi vermek üzere Odamızda ücretsiz bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

 

Toplantıda, projenin amacı, sosyal tarafların yaklaşımları belirlenecek ve işyerlerinde kararlı bir işçi işveren ilişkisinin oluşturulması ve sürdürülmesi için görüş ve önerilerin belirlenmesi esas alınması yanında, 4587 sayılı İş Kanunu ile buna dayanılarak yayımlanmış bulunan yönetmeliklerin ve diğer kuralların uygulanmasından doğan sorunların tespitiyle birlikte çözüm yollarının aranması konuları görüşülecektir. 

 

Toplantıya bilgi vermek üzere, söz konusu kurumdan İş Teftiş Grup Başkanı- Baş İş Müfettişi Abbas AKGÜL, Baş İş Müfettişi Mevlüt CAN ile İş Müfettişi A.İhsan ÖZTÜRK’ün katılımlarıyla 14 Haziran 2010 Pazartesi günü 14:00 – 17:00 saatleri arasında Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir.

 

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için:

Eğitim ve Kalite Müdürlüğü    Tel:0.242.314 37 47-48-51  

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination