Uluslararası Şam Ticaret Fuarı

29 Haziran 2010 Salı

22.06.2010 tarihli ve B11.4370 sayılı yazımızda duyurmuş olduğumuz, 19–22 Temmuz 2010 tarihlerinde Suriye'de yapılacak olan "57.Uluslararası Şam Ticaret Fuarı ve İkili İşbirliği Görüşmeleri" Programı, KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği kapsamında geri ödemesiz desteklenecektir. Destek oranı % 50 olup, destekten faydalanmak isteyen ve KOSGEB veritabanına kayıtlı olan üyelerimizin 2 Temmuz 2010 Cuma günü mesai bitimine kadar Odamız bünyesinde bulunan KOSGEB Antalya Sinerji Odağı’na başvurmaları gerekmektedir.


Odamız tarafından yürütülen Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) Projesi faaliyetleri kapsamında 19–22 Temmuz 2010 tarihleri arasında Suriye’nin başkenti Şam’da düzenlenecek ve Ortadoğu’nun en önemli sanayi ve ticaret fuarlarından birisi olan 57. Uluslararası Şam Ticaret Fuarı’na Odamız üyelerinin katılımı yönünde çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.

Uluslararası Şam Ticaret Fuarı, her yıl dünyanın dört bir yanından 200.000’in üzerinde ziyaretçi çeken bölgenin en büyük genel ticaret fuarıdır. Sanayi malları, inşaat makineleri ve malzemeleri, kereste işleme makineleri, tekstil makineleri, ziraat aletleri ve makineleri, jeneratörler ve elektrikli ekipmanlar, tüketici malları, mobilya, elektrikli ev aletleri, gıda, tekstil ürünleri ve hediyelik eşyalar fuar’da yer alan çok çeşitli sektörlerden bazılarıdır. Program kapsamında katılımcı firmalarımız fuar ziyaretlerinin yanı sıra, Suriye Avrupa İşletmeler Ağı ile ortaklaşa düzenlenecek olan ikili işbirliği görüşmelerinde kendi sektörlerinden Suriyeli işadamları ile bir araya geleceklerdir. Bunun yanı sıra işadamlarımızla birlikte Türkiye’nin Şam Büyükelçiliği’ne ziyarette bulunacak olan heyetimiz, Şam Ticaret ve Sanayi Odası’nda Suriyeli yöneticiler ve işadamları ile biraraya gelme fırsatı da yakalayacaktır.

Üyelerimiz için çok önemli iş fırsatları yaratacağına inandığımız bu etkinliğe katılım Odamız Avrupa İşletmeler Ağı Personeli refakatinde yapılacak olup, personelimiz gezi boyunca katılımcı firmalarımıza eşlik edecek, gerekirse firma görüşmelerinde tercüme hizmeti sağlayacaktır. Katılım kontenjanı 40 kişi ile sınırlı olup fuara katılmak isteyen üyelerimizin ekte bulunan kayıt formunu 1 Temmuz 2010 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurarak Odamız Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi’ne göndermeleri ve katılım ücretini Ay-Tur Turizm Seyahat Ltd. Şti ile temasa geçerek yatırmaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için Avrupa İşletmeler Ağı Antalya Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Avrupa İşletmeler Ağı Antalya Ofisi

Burcu Topkaya ve Erman Gökçimen

Tel: 0 242 314 37 42/41

Faks: 0 242 314 37 38

E-posta: een@atso.org.tr

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002