Türk-İsrail İş Konseyi Ortak Toplantısı

10 Kasım 2010 Çarşamba

DEİK/Türk-İsrail İş Konseyi ve İsrail Ticaret Ataşeliği tarafından 30 Kasım - 2 Aralık 2010 tarihlerinde İsrail’e işadamı heyeti ve 1 Aralık 2010 tarihinde Türk ve İsrailli işadamlarının katılımları ve İsrail Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Binyamin Ben Eliezer’in iştirakleriyle “Türk-İsrail İş Konseyi Ortak Toplantısı” düzenlenecektir.


Türkiye’nin İsrail’e ihracatı Ocak-Eylül 2010 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %36 oranında artış kaydetmiştir. İthalatımız ise yine bir önceki yılın aynı dönemine göre %25 oranında yükselmiştir. Türkiye’nin İsrail’e ihracatında metaller, makinalar, otomotiv, çimento, plastikler ve mineraller; ithalatında ise kimya sanayii, plastikler, makinalar ve metaller ilk sıralarda yer almaktadır. 

İleri teknoloji üzerine yoğunlaşmış İsrail ekonomisi 2010 yılı ikinci çeyreğinde %4.7 oranında büyüme kaydetmiştir. 2008 Dünya Rekabet Raporuna göre İsrail Kişi başına düşen yenilikçi yeni şirket sayısı bakımından dünyada birinci, girişim sermayesine ulaşılabilirlik açısından 3. sırada yer almaktadır. Küresel rekabetçilik endeksine göre ise İsrail dünyada 17. sırada yer almaktadır. 

Türkiye ve İsrail arasında olumlu seyreden ekonomik ilişkilere paralel olarak düzenlenecek söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan formu ve ödeme dekontlarını 25 Kasım 2010 tarihine kadar DEİK’e  iletmeleri gerekmektedir. 

İletişim Bilgileri

DEİK

Yetkili: Aytaç Denk

Tel: 0212 339 5027

Faks: 0212 270 3592

E-posta: adenk@deik.org.tr

 

Ek: Katılım Formu

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002