BECERİ 10 Projesi: Nitelikli eleman istihdam edin, 4,5 yıl süresince Sigorta Primi İşveren Payı ödemeyin

21 Aralık 2010 Salı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde geliştirilen Beceri’10 “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM)” projesi 23 Haziran 2010 tarihinde imzalanarak hayata geçirilmiştir.


Beceri’10 projesi kapsamında;

• Meslek kurslarını tamamlamış olan kişileri, stajyer olarak çalıştıran firmalar herhangi bir maaş ödemeyecek, stajyerlerin günlük 15 TL olarak belirlenen ücretleri İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır.
• Ayrıca stajını başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri istihdam eden firmalara sigorta prim teşviki sağlanacak olup; 1 yıldan 4.5 yıla kadar varan sürelerde işletmeler, bu kişilerin Sigorta Primi İşveren Payı ödemelerinden muaf tutularak, ödemeler yine İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002