Türk-Karadağ İş Konseyi Toplantısı

22 Kasım 2010 Pazartesi

TOBB’dan alınan yazıda Türkiye ile Karadağ arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması amacıyla, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün eş başkanlığında, Türkiye-Karadağ Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 1. Dönem Toplantısı vesilesiyle, DEİK Koordinasyonunda bir özel sektör heyeti ile 2-5 Aralık 2010 tarihleri arasında Karadağ’a resmi bir ziyaret gerçekleştirileceği belirtilmiştir.


Söz konusu heyete ev-otel tekstili, mutfak malzemeleri, otellerde kullanılan sanayi tipi mutfak aletleri, beyaz eşya üreticileri ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımız katılabileceklerdir.

 Söz konusu resmi ziyaret vesilesi ile DEİK/Türk –Karadağ İş Konseyi tarafından karşı kanat kuruluşu Karadağ Ekonomi Odası işbirliğinde, iki ülke işadamlarının bir araya geleceği “Türk- Karadağ İş Konseyi Toplantısı” düzenlenmesi planlanmaktadır. Türk-Karadağ İş Konseyi Toplantısı’na Türkiye-Karadağ KEK Eş Başkanlarının katılımı da öngörülmektedir.

Anılan ziyarete ilişkin başvuru formu TOBB Dış Ekonomik İlişkiler web sitesinde yer almaktadır.  (http://www.tobb.org.tr/deid/duyurular.php)

Bu çerçevede ziyarete katılmak isteyen firmaların, gerekli düzenlemelerin zamanında yapılabilmesini teminen, katılım teyitleri ile görüş ve önerilerini, anılan web sitesinde yer alan katılım formunu doldurarak en geç 25 Kasım 20, mesai bitimine kadar DEİK’e (Ceren Urcan, Tel: 0212 339 50 62, Faks: 0212 339 50 65, abstaj@deik.org.tr Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) iletmeleri gerekmektedir.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002