PGD (Piyasa Gözetimi ve Denetimi) Eğitim İhtiyaçları

1 Ekim 2010 Cuma

PGD faaliyetlerin bilinirliğinin arttırılması amacıyla, “Ürün Güvenliği” konusunda PGD yapan yetkili kuruluşlar kendi faaliyetleri ile ilgili fuarlarda ve seçilmiş bazı organize sanayi bölgelerinde eğitim faaliyetleri düzenleyecektir.


 

TOBB’dan alınan yazıda, Ulusal PGD Strateji Belgesi kapsamında, PGD faaliyetlerin bilinirliğinin arttırılması amacıyla, “Ürün Güvenliği” konusunda PGD yapan yetkili kuruluşların, kendi faaliyetleri ile ilgili fuarlarda ve seçilmiş bazı organize sanayi bölgelerinde eğitim faaliyetleri düzenlemesinin kararlaştırıldığı belirtilmiştir.

 

Piyasa Gözetimi ve Denetimi, ürünün piyasaya arzı veya dağıtımı aşamasında veya ürün piyasada iken, ilgili teknik düzenlemeye uygun olarak üretilip üretilmediğini, güvenli olup olmadığını denetlemek veya denetlettirmek; güvenli olmayan ürünlerin güvenli hale getirilmesini temin etmek, gerektiğinde yaptırımlar sağlanmak amacıyla ilgili kuruluşlar tarafından yapılan her türlü faaliyetleri kapsamaktadır.

Bu çerçevede, söz konusu eğitim faaliyetleri kapsamında, sektör bazında ihtiyaç duyulan eğitim konularının en geç 15 Ekim 2010 tarihine kadar Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’ne bildirilmesi (E-posta: kerden@atso.org.tr) rica olunur.    

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002