Parkistan'da İnşa Edilecek Zülfikarabad Kenti Projesi

11 Temmuz 2011 Pazartesi

TOBB’dan alınan yazıda, Pakistan’ın Sindh Eyaleti’nin güneyindeki Tatta bölgesinde Zülfikarabad adıyla yeni bir şehir kurulacağı bildirilerek, bu amaçla Zülfikarabad Kalkınma Kurulu’nun kurulduğu bildirilmiştir.


Sindh Eyaleti’nden yetkililerin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 07 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen bir toplantıda, Sindh Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı’nın bir sunum yaparak, anılan eyaletteki kalkınma projelerinin mevcut durumu hakkında Cumhurbaşkanı Zardari’yi bilgilendirdiği, söz konusu projeler arasında yer alan “Zülfikarabad” şehir planı için proje ihale tekliflerinin alınmaya başladığını ve bu sürecin 12 Aralık 2011 ‘de tamamlanacağının açıklandığı belirtilmektedir.

 

Yazıda devamla, Türk firmalarının kurulacak kamu-özel sektör ortaklıklarıyla bölgede sualtında kalan 10.000 km2 arazinin doldurularak tekrar kullanılır hale getirilmesi projelerinde yer almaya ve doldurulan alanda yatırım yapmaya davet edildiği bildirilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002