Kuveyt-Katar Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

30 Aralık 2010 Perşembe

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan yazıda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuveyt ve Katar’a gerçekleştireceği resmi ziyaret ile eş zamanlı olarak, Türkiye’nin söz konusu ülkelerle ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının arttırılması ve ihracatçı firmaların dış pazar paylarında artış sağlanması amacıyla, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımları, T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM) organizasyonu, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterliği tarafından 9 – 12 Ocak 2011 tarihlerinde Kuveyt ve Katar’a yönelik bir Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenleneceği bildirilmiştir.


Söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı’na inşaat malzemeleri, gıda, otomotiv ve yan sanayi, kimyasallar, mobilya, mücevherat, tekstil ve konfeksiyon, ev tekstili, ilaçlar ve tıbbi cihazlar, makine ve ekipmanları ile müteahhitlik sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılabileceklerinin altı çizilmiştir.
 
Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı kapsamında, Türkiye’den ve söz konusu ülkelerden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumlarının yanı sıra, Türk ve Kuveytli/Katarlı girişimciler arasında iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı’na katılmak isteyen üyelerimizin 4 Ocak 2011 Salı günü mesai bitimine kadar Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne (UİB Fuarlar ve Tanıtım Şubesi Önder Evci / Tel: 0224-219 10 00 (dahili 1903), E-Mail: evcio@uib.org.tr ) başvurmaları gerekmektedir.

Kuveyt Pazarı Hakkında Detaylı Bilgi:
Gülsevin Onur / Kuveyt Ülke Masası Uzmanı (İGEME)
Tel: 0312 417 22 23 /229 E-Mail:
gulsevino@igeme.gov.tr

Katar Pazarı Hakkında Detaylı Bilgi:
Ayper Sönmez / Katar Ülke Masası Uzmanı (İGEME)
Tel: 0312 417 22 23 /330 E-Mail:
aypers@igeme.gov.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002