Rusya / Basitleştirilmiş Gümrük Hattı

3 Ocak 2011 Pazartesi

2011 Şubat ayında Türk ve Rus Gümrük İdareleri arasında “Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı ile Rusya Federasyonu Federal Gümrük Servisi Arasında Gümrük İşlemlerinin Basitleştirilmesine İlişkin Protokol” çerçevesinde oluşturulan Basitleştirilmiş Gümrük Hattı (BGH) uygulamasına ilişkin bir görüşme gerçekleştirilecektir.


TOBB'dan alınan yazıda, Gümrük Müsteşarlığı’nın yazısına atıfla, 2011 Şubat ayında Türk ve Rus Gümrük İdareleri arasında “Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı ile Rusya Federasyonu Federal Gümrük Servisi Arasında Gümrük İşlemlerinin Basitleştirilmesine İlişkin Protokol” çerçevesinde oluşturulan Basitleştirilmiş Gümrük Hattı (BGH) uygulamasına ilişkin bir görüşme gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Yazıda devamla, görüşme öncesinde Gümrük Müsteşarlığı’nda konu ile ilgili bir toplantı yapılacağı belirtilmiştir.

Bu çerçevede söz konusu toplantıda değerlendirilmek üzere önerilerinizin 10 Ocak 2011 Pazartesi gününe  kadar Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’ne (e-posta: kerden@atso.org.tr) iletilmesi rica olunur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002