Avrupa Öykü Yarışması Semineri ATSO'da düzenlendi

6 Ekim 2010 Çarşamba

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde 18 ilde AB Bilgi Merkezleri Ağı Öykü Yarışması düzenlenmektedir. Söz konusu yarışmanın Antalya il merkezinde gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar Odamız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülmektedir.


Avrupa Öykü Yarışması Semineri ATSO'da düzenlendi

 Bu itibarla, AB Bilgi Merkezleri Ağı Öykü Yarışması’na katılım sağlayacak okullarda belirlenen danışman öğretmenlere ve yarışmaya katılacak öğrencilere yönelik 5 Ekim 2010 Salı günü 14:00–17:30 saatleri arasında Odamız Konferans Salonu’nda ünlü Öykü Yazarı Cemil Kavukçu’nun katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantı, Antalya AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Burcu Topkaya’nın yaptığı sunum ile başladı. Topkaya sunumunda öğrencilere yarışmanın kuralları, yarışma süreci, yerel ve ulusal etaplar ve ödüller ile ilgili bilgiler verdi.

Ünlü öykü yazarı Cemil Kavukçu ise öykü yazma incelikleri ile ilgili genç yazar adaylarını bilgilendirdi. Kavukçu toplantının soru-cevap bölümünde öğrencilerin sorularını cevaplandırdı ve kendilerine yarışmada başarılar diledi.

Son başvuru tarihi 30 Kasım 2010 Salı günü olan yarışmanın yerel etap sonuçları Aralık ayı içerisinde belli olacaktır. Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecek ulusal değerlendirme neticesinde ise Türkiye genelinde ilk üçe giren öyküler belirlenerek, eser sahipleri ve öğretmenleri Brüksel ve Macaristan gezisi ile ödüllendirileceklerdir. Yarışma hakkında detaylı bilgiye Antalya AB Bilgi Merkezi’nden ulaşılabilir.

Antalya AB Bilgi Merkezi

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002