Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışması

27 Mayıs 2010 Perşembe

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan “Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışması” konulu yazıda ‘’Güvenli Bakım’’ konusunun ana tema olarak belirlendiği ‘’Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası İyi Uygulama Ödülleri Yarışması”na Ülkemizden de katılım sağlanabileceği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın (ÇSGB) ulusal düzeyde bakım işlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirildiği başarılı uygulama örneklerini toplayacağı belirtilmektedir. Bu yıl onuncusu gerçekleştirilecek olan yarışma ile bakım işlerinde güvenliğin gözetilmesi için tümden bir risk yönetimi yaklaşımını teşvik eden, dışa dönük ve yenilikçi katkılar sağlayan şirket ve kuruluşların ödüllendirileceği ifade edilmektedir.


Katılımcı şirketler, 100’ün altında ve üstünde çalışanı olan işletmeler olarak ikiye ayrılacak ve kendi grupları içerisinde değerlendirilecektir. İşçi, işveren ve devlet temsilcilerinden oluşacak “Seçici Kurul” tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda seçilecek başvurulardan ikisi Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’na gönderilecek ve yarışmaya katılacaklardır.

Bu itibarla, “Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası İyi Uygulama Ödülleri Yarışması” için ulusal elemelere katılmak isteyen üyelerimiz ekte yer alan ve yarışma koşullarına uygun olan “Güvenli Bakım” konusundaki örneklere, http://www.isggm.gov.tr/ internet adresinden ulaşabilirler.

Söz konusu yarışmaya katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu doldurarak 13 Ağustos 2010 tarihine kadar normal posta ile ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne ve aynı zamanda mail yolu ile batilla@csgb.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.


Erman Gökçimen
Antalya AB Bilgi Merkezi
Tel: 314 37 41
E-Posta:
egokcimen@atso.org.tr

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination