Danimarka’da “Türkiye İş ve Yatırım Ortamı Semineri”

28 Ocak 2011 Cuma

Türk – Danimarka İş Konseyi tarafından 4 Mart 2011 tarihinde Danimarka’nın önde gelen iş dünyası kuruluşu Danimarka Sanayiciler Konfederasyonu ev sahipliğinde ‘Türkiye İş ve Yatırım Ortamı Semineri’ düzenlenecektir. Toplantıya T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün katılarak, katılımcılara hitap etmesi beklenmektedir.


Kuzey Avrupa ve Baltık pazarlarına kolay erişim imkanları ile birlikte gelişmiş dağıtım ağı ve yüksek satın alma gücüne sahip Danimarka, Türk girişimciler için önemli iş imkanları sunmaktadır. Danimarka’yla olan ticaret hacmimiz geçtiğimiz 10 sene içerisinde sürekli bir artış göstererek 1,8 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır.

Danimarka dünyada rüzgar türbinlerinin %40’ının üreticisi ve önde gelen eczacılık ürünleri ihracatçısı olup Avrupa’da enerji verimliliğinde ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca, Danimarkalı firmaların dünya lideri konumunda oldukları bilişim, denizcilik, yenilenebilir enerji, çevre teknolojilerinin (düşük karbon teknolojileri) yanısıra, sağlıklı yaşam ürünleri, gıda sanayi alanlarında Danimarka veya 3. pazarlarda işbirliği fırsatları mevcuttur. Bilindiği üzere, artan enerji ihtiyacının karşılanmasında ve iklim değişikliğiyle mücadelede çok önemli bir rolü bulunan yenilenebilir enerji kaynaklarını teşvik etmeye yönelik kanun tasarısı, 29 Aralık 2010 tarihinde TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Ziyarete ilişkin katılım koşulları ve kayıt formu ekte sunulmaktadır. Katılım sağlamayı arzu eden üyelerimizin ekte yer alan katılım formunu ön ödeme dekontu ile birlikte en geç 4 Şubat 2011 tarihine kadar doldurarak DEİK’e (Canan Özbay e-posta : cozbay@deik.org.tr ; tel : 0212.3395074) iletmeleri gerekmektedir.


Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002