İşletme Belgesi

11 Ocak 2010 Pazartesi

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan 31.12.2009 tarih ve 0511/37748 sayılı yazıda;

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu’nun ( YOİKK’in) ana amacının, işletmelerimiz için iş ortamını iyileştirmek ve bu çerçevede bürokrasiyi mümkün olan en az düzeye indirmek olduğu belirtilmiştir.

Yazıda ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yıllardır ısrarla koordine ettiği YOİKK çalışmaları çerçevesinde sevindirici bir gelişmenin daha olduğu bildirilmektedir.

Buna göre;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptıkları çalışmalar sonucunda yeni “İşletme Belgesi Hakkındaki Yönetmenlik”in 4 Aralık 2009 tarih ve 27422 sayılı Resmi Gazete ‘de yayınlandığı, yeni Yönetmenlik ile ortalama 60 günde alınabilen İşletme Belgesine beyan usulü getirilerek aynı günde belge alma imkanının geliştirildiği, ayrıca İşetme Belgesi kapsamındaki işletmelerde minimum çalışan sayısının 10’ dan 50’ ye çıkarıldığı ifade edilmiştir.

Üyelerimizin bilgi ve dikkatlerine sunulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002