Yemen’e Düzenlenecek İş Seyahati

23 Temmuz 2010 Cuma

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Türk-Yemen İş Konseyi organizasyonunda, 7-9 Ağustos 2010 tarihleri arasında, Türk iş dünyası temsilcileri ile Yemen işadamlarını bir araya getirerek işbirliği olanaklarının yerinde tespit edilmesi amacıyla, Yemen’e bir iş seyahati düzenleneceği bildirilmektedir.


Yemen ekonomisinin temel dayanak notları petrol üretimi ve tarım sektörüdür.2009 yılında milli gelirin  %9,7’si tarımdan, %51,1’i petrolden elde etmiştir. 2006 yılında başlatılan ekonomik reform programı ile beraber, petrol dışı sektörlerin geliştirilmesi ve yabancı yatırımların artırılması planlanmaktadır. Programın sonucu olarak da çoğu altyapı konularında gelişme projelerine ayrılmak üzere 5 milyar dolar taahhüt edilmiştir.

Yemen’e düzenlenecek olan ziyaretin özellikle altyapı, enerji, gıda, tüketici ürünleri, turizm ve müşavirlik/mühendislik sektörlerinde yeni işbirliği imkanlarına zemin hazırlaması ve ilgili ülke işadamları ile tanışma fırsatı sağlamasının öngörüldüğü ifade edilmektedir.

 Ziyarete katılmak isteyen üyelerimiz, Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Müdürlüğü’nden temin edecekleri formu doldurarak,en geç 26 Temmuz 2010 Pazartesi tarihine kadar DEİK’e (Aytaç Denk, Tel:0212 339 50 27, Faks:0212 270 35 92,E-posta: adenk@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.Seyahate ilişkin katılım koşulları ve lojistik detaylar başvurusunu tamamlayan firmalara daha sonra iletilecektir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002