ATSO Üyeleri 57. Uluslararası Şam Ticaret Fuarı’na Katılarak İkili İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirdi

27 Temmuz 2010 Salı

Odamız tarafından yürütülen Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) Projesi faaliyetleri kapsamında 19–22 Temmuz 2010 tarihleri arasında Suriye’nin başkenti Şam’da düzenlenen ve Ortadoğu’nun en önemli sanayi ve ticaret fuarlarından birisi olan 57. Uluslararası Şam Ticaret Fuarı’na bu yıl Odamız üyesi firmalardan oluşan bir heyet tarafından katılım sağlandı.


ATSO Üyeleri 57. Uluslararası Şam Ticaret Fuarı’na Katılarak İkili İşbirliği Görüşmeleri Gerçekleştirdi

Uluslararası Şam Ticaret Fuarı, her yıl dünyanın dört bir yanından 200.000’in üzerinde ziyaretçi çeken bölgenin en büyük genel ticaret fuarıdır. Sanayi malları, inşaat makineleri ve malzemeleri, kereste işleme makineleri, tekstil makineleri, ziraat aletleri ve makineleri, jeneratörler ve elektrikli ekipmanlar, tüketici malları, mobilya, elektrikli ev aletleri, gıda, tekstil ürünleri ve hediyelik eşyalar fuar’da yer alan çok çeşitli sektörlerden bazılarıdır.

Seyahate Odamız üyesi olan Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım Anonim Şirketi, Dante Mimarlık Yapı İnşaat Mobilya İmalat Ticaret Ltd. Şti., Osman Cahit Doğaner Ay-Pa Ayakkabı Pazarlama, Promix Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Tekay Otel Donanımları Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. firmalarının temsilcileri katılmışlardır. Program kapsamında katılımcı firmalarımız fuar ziyaretlerinin yanı sıra, Suriye Avrupa İşletmeler Ağı ve Şam Ticaret Odası ile ortaklaşa düzenlenen ikili işbirliği görüşmelerinde kendi sektörlerinden Suriyeli işadamları ile bir araya gelmişlerdir. Ayrıca heyetimizi temsilen Anfaş Fuarcılık yetkilisi Server Seçer ve Promix Yapı Kimyasalları yetkilisi Şafak Demirayak Türkiye’nin Şam Büyükelçisi Sayın Ömer Önhon tarafından makamlarında kabul edilmişlerdir.

Şam Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıda üyelerimiz Şam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ghassan Al-Qallaa, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizar Nasib Al-Kabbani ve Türkiye Cumhuriyeti Şam Büyükelçiliği Ticari Müşaviri Şaban Kaan Özdemir tarafından kabul edilmişlerdir. Toplantıda iki ülke arasında son yıllarda gelişen siyasi ve ekonomik ilişkilerin önemine değinilmiş, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artması gerektiğinin altı çizilmiştir.

Üyelerimiz için gelecekte çok önemli iş fırsatları yaratacağına inandığımız bu etkinliği, Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında bulunan diğer ülkelerde gerçekleştirilecek katılım sağlanacak fuar, ticari heyet ve ikili işbirliği görüşmeleri gibi etkinlikler takip edecektir.

Avrupa İşletmeler Ağı Antalya Ofisi
Tel: 0 242 314 37 42/41
Faks: 0 242 314 37 38
E-posta: een@atso.org.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002