SeraCulture-Türk Tarım Heyetinin Hollanda Ziyareti

6 Ağustos 2010 Cuma

Bilindiği üzere Hollanda Ekonomi Bakanlığı, Türkiye ve Hollanda’daki seracılık faaliyetlerini ve teknolojisini geliştirmek için, 2007 yılından bu yana paydaşları bir araya getirerek, “SeraCulture Programı”nı oluşturmuştur. Modern sera imalatı ve kurulumu, sera teknolojisi, tohum, paketleme ve seracılık eğitimi gibi alanlarda uzmanlaşmış 30 üyeden oluşan “SeraCulture Programı”, aynı zamanda belirli pazar araştırmaları da yapmaktadır. (www.seraculture.nl)


SeraCulture Programı çerçevesinde, 27Eylül-1 Ekim 2010  tarihleri arasında   Hollanda’ya Türk Tarım Heyeti tarafından bir ziyareti gerçekleştirilecektir. Program, İzmir’de faaliyetlerde bulunan ‘Hollanda Tarım Ticaret Destek Ofisi / NABSO’ ve programın Türkiye temsilcisi Tarım Ajansı tarafından ortaklaşa organize edilecektir. Ziyaret sırasında Türk katılımcılar Hollanda’daki seracılık teknolojisi ve hizmetleri, yaş meyve sebze paketleme, pazarlama ve ticareti organizasyonları konularında fikir sahibi olma ve bağlantı şansını yakalayabilecekler ve yapılacak olan firma eşleştirme programıyla  ürün ve hizmet tedarikçileriyle irtibat kurabileceklerdir.  

Bu çalışma doğrultusunda SeraCulture ve NABSO ofisi, seracılık sektöründe faaliyet gösteren 20 Türk işadamı ve yöneticisini bu tarım heyetine katılmaya davet etmektedir.

Katılım ücreti kişi başı toplam 675 Euro olup (KDV dahil), ulaşım giderleri dahil değildir. Tüm Türkiye çapında farklı illerden katılım beklenmesinden dolayı uçak organizasyonunun katılımcı tarafından bireysel olarak yapılması gerekecektir.

20 kişi ile sınırlanacak heyette yer alacak katılımcılar için 27 Eylül ve 1 Ekim 2010 tarihleri arasındaki programın maliyeti olan 675 Euro, tamamen maliyeti kapsayan bir ücrettir. Bu ücret, ekteki program çerçevesinde havalimanı karşılama, konaklama, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini, gezi programı süresince şehir içi ulaşım giderlerini kapsamaktadır.

Heyetin ziyaretleri sırasında görüşmeler İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. İngilizce – Türkçe – İngilizce çeviride bulunması ve teknik konulara hakimiyeti gözetilerek Sn. Aşiyan BARAN programın Türk moderatörü olarak görev alacaktır.

Konaklama, Hotel Carlton Naaldwijk (www.hotelcarlton.nl) ‘te 28 Eylül 2010 giriş ve 01 Ekim 2010 Cuma sabah çıkış şeklinde gerçekleştirilecektir. Program 30 Eylül perşembe akşamı sona erecektir. 1 Ekim’de ise, katılımcılar SeraCulture üyeleriyle özel toplantı yapma şansına sahip olacaklardır.

Katılımcı olarak yer almak isteyen üyelerimizin Antalya'da bulunan Tarım Ajansı’yla iletişime geçmeleri gerekmektedir. Sınırlı sayıda katılımcının kabul edileceği bu organizasyon için başvurular 31 Ağustos 2010 tarihine kadar alınacaktır.

Tarım Ajansı

Özlem ÖZBAKAN
Tel    :+90 242 311 35 47
Faks :+90 242 311 35 48
Cep  :+90 532 407 63 34
E-posta:
o.ozbakan@tarimajansi.com.tr

Program

Türk Tarım Heyeti Hollanda Programı

27 Eylül – 1 Ekim 2010

Pazartesi 27 Eylül

Öğleden sonra

Hollanda Schiphol Havaalanına varış ve heyetin otele götürülmesi

 

Hotel …………

20.00

Resmi açılış & Yemek

SeraCulture Yönetim Kurulu Başkanı, Hollanda Tarım Bakanlığı ve Hollanda Agentschap temsilcilerinin konuşmaları


Salı 28 Eylül - Venlo

 

Otelden ayrılış         

 

Venlo’ya yolculuk 

730 – 10.00

Grubbenvorst: Mezat, lojistik, paketleme ve Park Venlo turu

·       Yaş sebze ve meyve ticareti : Pazarlama, ithalat & ihracat

·       Hasat sonrası işlemler

·                                              Türkiye’den Hollanda ve Almanya pazarlarına yaş meyve sebze ihracat olanakları

12.00 – 13.30

Öğle yemeği

13.30 – 17.00

Sera ziyaretleri  (Maksimum 2 modern sera alanı)

(Ziyaretlerde iklim, gübreleme, yetiştirme ortamı, bitki koruma, konstrüksiyon, yapay ışıklandırma gibi konular üzerinde durulacaktır.)

Özellikle yetiştirme ortamları farklı seralarda aktarılacak

Akşam

Otele dönüş ve akşam yemeği   ( Carlton Naaldwijk )


Çarşamba 29 Eylül - Westland

 

 

9.00 – 12.30

Firma eşleştirme programı: Yer : Carlton Hotel Naaldwijk

12.30 -14.00

Öğle yemeği Yer :  Carlton Hotel Naaldwijk

15.00 – 18.00

 

Sera ziyaretleri  / Domates, Biber Seraları

(Ziyaretlerde iklim, gübreleme, yetiştirme ortamı, bitki koruma, konstrüksiyon, yapay ışıklandırma gibi konular üzerinde durulacaktır.)

Özellikle iklimlendirme kontrol sistemleri farklı seralarda aktarılacak

 

Otele dönüş ve akşam yemeği   ( Carlton Naaldwijk )

Perşembe 30 Eylül – Westland

9.00 – 11.30

Seminer : Hollanda sera teknoloji, ürün ve hizmetlerinin Türkiye için önemi ve değerlendirilmesi                     

11.30 – 13.15

Açık büfe öğle yemeği  &  firma görüşmeleri                     

13.30 – 17.00

GreenQ – Seracılık Geliştirme Merkezi ziyareti, tanıtımı ve sera gezisi

20.30

Akşam yemeği ve resmi kapanış töreni

Cuma 1 Ekim :  Türkiye’ye dönüş  & SeraCulture üyeleriyle Türk Tarım Heyetinin birebir görüşmeleri, firma ziyaretleri. 

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002