Türk-Amerikan İş Konseyi Ortak Yıllık Konferansı

12 Ağustos 2010 Perşembe

TOBB’den alınan yazıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den alınan yazıya atıfla, DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) ve American Turkish Council(ATC)'in 29. Ortak Yıllık Konferansı'nın 17-20 Ekim 2010 tarihlerinde The Ritz-Carlton, WashingtonD.C.'de düzenleneceği bildirilmektedir.


Teması "2010: Ortak Hedeflere Ulaşmak" (2010: Achieving Cornmon Objectives) olarak belirlenen konferansta, son dönemde gelişen küresel konjonktür dahilinde Türkiye-ABD ilişkilerindeki gelişmeler, üst düzey Türk ve ABD'li özel sektör ve devlet temsilcileri tarafından değerlendirilecek olup; konferansta bankacılık ve finans, savunma ve güvenlik, enerji ve altyapı, tarım ve gıda endüstrisi panelleri yer alacaktır. Konferansa davet edilen üst düzey resmi temsilciler arasında Başbakan Sn.Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan, Devlet Bakanı Sn.Zafer Çağlayan, Milli Savunma Bakanı Sn. Vecdi Gönül, Devlet Bakanı ve Baş müzakereci Sn.Egeman Bağış, Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Sn. Ahmet Davutoğlu, Enerjive Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Taner Yıldız; Amerikan Hükümeti'nden Dışişleri Bakanı Sn. Hillary Clinton, Başkan Yardımcısı Sn. Joseph Biden, Ulusal Güvenlik danışmanı Sn. General James Jones,Dünya Bankası Başkanı Sn. Robert B. Zoellick; özel sektör temsilcileri olarak ise Cisco Başkanı veCEO'su Sn. John Chambers, Raytheon CEO'su Sn. William Swanson ve Boeing CEO'su Sn. W.James McNemey'nin bulunduğu bilinmektedir.

Konferansa katılmak isteyen üyelerimiz ayrıntılı bilgiyi DEİK’den (http://www.deik.org.tr/Pages/TR/DEIK_ToplantiDuyurulariDetay.aspx?tdDetId=585&IKID=10)  temin edebilirler.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
TS 10002