Yeni Zelanda/KEK Toplantısı

21 Ocak 2011 Cuma

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’den alınan yazıda, Türkiye ile Yeni Zelanda arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin en üst düzeyde ele alındığı platform olan ve Eşbaşkanlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Ömer Dinçer’in deruhte ettiği Türkiye Yeni Zelanda Ekonomik ve Teknik İşbirliği Karma Komisyonu (KEK) VIII. Dönem Toplantısının 10-12 Şubat 2011 tarihleri arasında Yeni Zelanda’da (Wellington) gerçekleştirileceği bildirilmektedir.


 Söz konusu KEK Toplantı kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in Wellington ve/veya Auckland ‘de gerçekleştireceği temaslar kapsamında, Yeni Zelandalı işadamları ile bir araya gelmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, özellikle, Yeni Zelanda ile ticarete ilgi duyan ve ülkemizin Yeni Zelanda’da ihracatı açısından potansiyel arz eden motorlu taşıtlar, elektrikli makine, gemi ve yat, inşaat malzemesi, kimyasallar ve gıda (kurutulmuş meyve, sebze, konserve) alanlarında faaliyet gösteren firmaların ziyarete iştirak etmesinin faydalı olacağının değerlendirildiği belirtilmektedir.

Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bilgiye göre, söz konusu ziyarete katılmak isteyen Türk firmalarının tüm masraflarını kendilerinin karşılaması beklendiği ve Müsteşarlıkça anılan ziyaret kapsamında Türk işadamlarını otel ve uçuş konusunda yönlendirebilecekleri bildirilmiştir. Bu kapsamda, söz konusu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, 24 Ocak 2011 Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım teyitlerini, aşağıda irtibat bilgileri bulunan ilgili kişiye iletmeleri gerekmektedir.

 

İlgili Kişi:
Süleyman Sözeri / Daire Başkanı
T
el: 0312-2047939
E-posta: asya@dtm.gov.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002