Seveso Tesislerinin Belirlenmesi

20 Aralık 2009 Pazar

Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan büyük endüstriyel kazaların önlenmesi, kazalara karşı hazırlıklı olma, kazanın gerçekleşmesi durumunda müdahale aşamalarında koordineli hareket etmek ve bu konuda yürütülmekte olan yönetmelik içeriğine esas olmak üzere Seveso Tesislerinin belirlenmesi çalışmaları gerçekleştirilmektedir.


Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan büyük endüstriyel kazaların önlenmesi, kazalara karşı hazırlıklı olma, kazanın gerçekleşmesi durumunda müdahale aşamalarında koordineli hareket etmek ve bu konuda yürütülmekte olan yönetmelik içeriğine esas olmak üzere Seveso Tesislerinin belirlenmesi çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu cihetle, tehlikeli kimyasal madde bulunduran tüm sanayi tesislerinin; www.seveso.cevreorman.gov.tr, www.kimyasallar.cevreorman.gov.tr adresi üzerinde bulunan Bilgi Sistemi (BEKTEKS) Giriş Linkini kullanarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir. Not: Bildirimle ilgili ayrıntılı bilgiye http://seveso.cevreorman.gov.tr/prototiph/harita.aspx adresinden ulaşılabilir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002