Atık Kabulü

28 Aralık 2009 Pazartesi

Kocaeli İli İzmit İlçesi Solaklar Köyü mevkiinde bulunan İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ. (İZAYDAŞ) bertaraf tesisinin, dünyada ve ülkemizde yaşanmakta olan ekonomik krizi dikkate alarak sanayicilere destek sağlamak ve bertaraf taleplerini karşılamak amacıyla atık yönetimi sektöründe yeni politikalar geliştirdiği belirtilmektedir.


T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün 02.12.2009 tarih ve B.18.0.ÇYG.0.04.02-199.03/19533 sayılı yazısı ile Kocaeli İli İzmit İlçesi Solaklar Köyü mevkiinde bulunan İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ. (İZAYDAŞ) bertaraf tesisinin, dünyada ve ülkemizde yaşanmakta olan ekonomik krizi dikkate alarak sanayicilere destek sağlamak ve bertaraf taleplerini karşılamak amacıyla atık yönetimi sektöründe yeni politikalar geliştirdiği belirtilmektedir.

Bu kapsamda, atık bertaraf fiyat listesinde 2009 yılının 2.yarısı için tüm atık üreticilerine %30 oranlarına varan indirim, ayrıca Kocaeli ilinde bulunan atık üreticileri için de %5 oranında ilave bir indirim daha uygulandığı belirtilmektedir.

Bu doğrultuda, insan sağlığı ve çevreye olumsuz etkilerinin önlenmesi amacıyla Bakanlıkça lisanslandırılmış geri kazanım tesislerinde geri kazanım yapılması, geri kazanımı mümkün olmayan atıkların bertarafının yapılabilmesi için İZAYDAŞ AŞ. bertaraf tesisinin yeni politikalarının değerlendirilmesi hususu,

Üyelerimizin bilgi ve dikkatlerine sunulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002