Türk-Sloven İş Konseyi Toplantısı, 24 Kasım 2010, İstanbul

4 Kasım 2010 Perşembe

DEİK/Türk-Sloven İş Konseyi ve Slovenya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 24 Kasım 2010 Çarşamba günü saat 09.00’da Dedeman Oteli Gayrettepe/ İstanbul’da Türk-Sloven İş Konseyi Toplantısı ve ikili firma görüşmeleri gerçekleştirilecektir.


DEİK’ten alınan yazıda, Slovenya’nın önde gelen firmalarının temsilcilerinden oluşan işadamları heyetinin Türk firmalarla ticaret ve yatırım alanlarında işbirliklerini geliştirmek amacıyla 22-26 Kasım 2010 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret edecekleri belirtilmiştir.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde, DEİK/Türk-Sloven İş Konseyi ve Slovenya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 24 Kasım 2010 Çarşamba günü saat 09.00’da Dedeman Oteli Gayrettepe/ İstanbul’da Türk-Sloven İş Konseyi Toplantısı ve ikili firma görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

“Avrupa’nın en iyi saklanan sırrı” olarak gösterilen Slovenya, endüstri ve tasarım alanlarındaki başarılarını yenilikçilikle birleştirmiş olan güçlü bir ekonomiye sahiptir. Kişi başı milli gelir 17,000 Euro’yu aşmıştır. 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Slovenya’nın, eski Yugoslavya Devletleri’nde önemli ticari ilişkileri mevcuttur. Sloven firmalar ile inşaat, makine imalatı, lojistik ve bilişim alanları başta olmak üzere pek çok sektörde Slovenya ve diğer Günaydoğu Avrupa ülkelerinde işbirliği/ortak proje imkanları mevcuttur. Anılan toplantı kapsamında Slovenya’nın inşaat, taahhüt, enerji, makine imalatı, lojistik, tekstil, sağlık, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinden önemli firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleşecektir.  

Söz konusu toplantıya katılım için 22 Kasım 2010 Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK ile (Dilek Tuna; Tel: 0212 339 50 36, Faks: 0212 339 50 65; dtuna@deik.org.tr) irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002