Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ

24 Kasım 2017 Cuma

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ” 22.05.2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.


Bahse konu tebliğin 8.bölüm “TMGD istihdam etme muafiyeti” başlıklı geçici 2.maddesinde, “(1) Perakende satış yapan akaryakıt, LPG, CNG ve LNG istasyon işletmeleri ile LPG, CNG tüp satışı yapan işletmelerin; TMGD istihdam etmek veya TMGD hizmet alma zorunluluğu 01.01.2018 tarihine kadar aranmaz.” denilmiştir.
Yukarıda belirtilen geçici 2. madde kapsamında, perakende satış yapan akaryakıt işletmeleri ile 50 ton/yıl üzerinde satış yapan tüm tüplü gaz bayilerinin 01.01.2018 tarihinden itibaren tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesinin veya tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kuruluşlarından hizmet alması zorunlu hale gelecektir.

S
öz konusu yönetmelik hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Üyelerimizin bilgi ve dikkatine sunulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination