“Fikirden İnovasyona” Atölye Çalışması

19 Ekim 2017 Perşembe

“ATSO İnovasyon Yılı” çalışmaları kapsamında Odamız ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) işbirliğinde inovasyon eğitimlerini üyelerimizle buluşturmak amacıyla “Fikirden İnovasyona Atölye Çalışması” etkinliği 30 Ekim 2017 Pazartesi günü Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.


TTGV tarafından tasarlanan Kıvılcım Programı kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikle katılımcıların sorunlarda veya gelişme alanlarında yaratıcılığı tetikleyecek sorgular ve yöntemlerle beyin fırtınası yapmaları, hem ihtiyaçları olan çözümleri fark etmeleri hem de öğrendikleri yeni yöntemleri tüm çalışma hayatlarına uyarlamaları hedeflenmektedir. İlke Bozkurt tarafından yürütülecek çalışmada, Design Thinking, Scamper, Triz, Gap vb. yaratıcı düşünme ve fikir üretme araçları ile bireysel beyin fırtınası ve grup çalışmasına uygun araçlara ilave olarak, Waterfall, Agile, Scrum, Devops gibi proje yönetimi methodları da kullanılacaktır. Ayrıca çalışmada fikir üretmeden başlayıp inovasyona dönüştürmeyi basit ve sistematik süreçle yönetebilmek için ihtiyaç olabilecek konularda da bilgiler aktarılacaktır.

Söz konusu etkinlik 30 Ekim 2017 Pazartesi günü 10:00-17:00 saatleri arasında Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Katılım 30 kişi ile sınırlı olup katılım listesi başvuru sırasına göre belirlenecektir. Ücretsiz olan etkinliğe katılmak isteyenlerin Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Araştırma Geliştirme Müdürlüğü’nün 314 38 36 veya 314 37 45 numaralı telefonlarını arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

İLKE BOZKURT 17 yıllık meslek hayatında Acıbadem Grubu ve STFA Grubu gibi büyük ve öncü firmalarda Yönetim seviyesinde şirketin bütün olarak gelişmesinde, stratejik planların yapılmasında, sistemlerin kurulmasında, yeniliklerin takip edilip öğrenilip uygulanmasında rol aldı. Kurumsal İnovasyon Yönetimi, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Proje Yönetim Ofisi Kurulması, Yönetim Sistemleri (ISO), Kurumsal Risk Yönetimi(ERM), Sürdürülebilirlik gibi yenileşim ve yeniden yapılanma projelerinin liderliğini yürüttü. “Mühendislik” ve “İşletme” olarak çift lisans sahibi olan Bozkurt, İstanbul Teknik Üniversitesi “Yapı İşletmesi” dalında “Yüksek Mühendislik” lisansını 2007 yılında aldı. Sonrasında 2009 yılında PMI (Project Management Institute) den “Proje Yönetim Profesyonelliği” ve 2014 yılında International Coaching Federation (ICF) “Profesyonel Koçluk” uzmanlığına sahip oldu. İnovasyon, Gelecek Tasarımı, Stratejik Yapılanma ve Değişim Liderliği konusunda danışmanlık yapan, Liderlik ve Performans konularında Yönetici koçluğu hizmeti veren Sn. Bozkurt, Evli ve 1 çocuk annesidir. İstanbul Proje Yönetim Derneğinin ( İPYD) 2016-2018 Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Yörex Yöresel Ürünler Fuarı